Kvalitní voda v bazénu

By

Kvalitní voda v bazénu


Jistě záhy přijdete na souvislost mezi článkem a perexem. Ale nechte se překvapit. Každý, kdo už bazén má, může vám vysvětlit a poučit vás o základní údržbě vody. Tedy vám poví o filtraci a jak se zbavit větších nečistot. Listí a drobné klacíky filtrace nezvládne, je tedy třeba jej sesbírat síťkou na teleskopické tyči. O ty další drobné věcičky se postará filtrace. Vodu je třeba také dezinfikovat, takže jako základ jsou zde některé chemické pomůcky, které zabrání vzniku řas a různých dalších neviditelných nepříjemností. Chlor bohužel trochu páchne, ale s tím se nedá nic dělat? Nedá?

lístek na hladině

Lze si přece vyrobit plynný chlor a … Tak se to málem prozradilo. Ale musíme na to jít postupně. Ti zkušenější uživatelé bazénu přidávají do vody mořskou sůl, nebo tabletovou sůl. Má to samozřejmě více důvodů. Slaná voda je k pokožce šetrnější a koupání v ní je rozhodně zdravější. A když si ještě pořídíte solinátor, můžete s jeho pomocí a soli vyrobit už prozrazený plynný chlor, který nikterak nezapáchá. A vodu dezinfikuje snad ještě lépe než ten klasický, tvrdě chemický. Nuže, sůl do bazénu i onen přístroj lze pořídit jako bazénové příslušenství.

bazén nebo jezírko

To druhé jmenované je v různých cenových variantách, od pěti stokorun v bazaru, kolem tisícovky všude v obchodech a na webových stránkách, stejně jako ty nejdražší v cenové hladině kolem deseti tisíc. Sami byste měli odhadnout, který budete potřebovat, nebo který bude pro vás nejvhodnější. Sůl samotná je ta nejjednodušší záležitost. Zde může platit citace z filmu zmíněného v perexu, že soli je všude dost. V bazénu skutečně udělá pravé divy a po nějaké době, když už budete někoho zasvěcovat do tajemství nejlepší vody na koupání budete říkat další filmovou citaci a to větu, bez soli to nejde. Má ještě smysl ptát se dál na název filmu? Ano, je to pohádka „Byl jednou jeden král“.

About the author

administrator