Bytové jednotky

By

Bytové jednotky


Je docela dobře možné, že jste jedním z vlastníků jednotky. To znamená že máte byt v nějakém domě, který jste si třeba na hypotéku koupili. Tedy jistě víte, že se občas musí svolat schůze, nebo chcete-li shromáždění, aby se třeba ze společných peněz kam přispíváte mohl opravit chodník, nebo například střecha. Na ní se pak hlasuje, kdo je pro a kdo je proti, přičemž může docházet k poměrně zajímavým situacím. Schůze se však svolává i v jiných případech, a ne vždy se to dá stihnout, nebo nám v tom brání jiné překážky. Když zde kupříkladu řádil Covid a situace byla nutná, lze hlasování uskutečnit takzvaně per rollam, což je v podstatě bez přítomnosti žádaných a hlasuje se písemně.

panelákové bydlení

Pokud se něco podobného děje, musí to být samozřejmě také ve stanovách. Jinak vzniká problém. Druhý problém je v tom, jak se to celé počítá, řečeno lidově. Pokud dotyčný nereaguje, bere se jeho hlas jako záporný. A reagovat se musí do patnácti dnů. Jak vidíme, dostáváme se do pozice znalců, a to je dobře. Ještě bychom měli vědět, jak vyhodnotit hlasování per rollam Homepartner, i když už je to výše naznačeno. Není to zase nic tak složitého, takže se toho netřeba nijak obávat. Sčítat jste se učili sice již hodně dávno, ale je zde důvod k domněnce, že to ještě stále umíte.

panelákové bydlení

Základem je obeslání všech potřebných, a to písemnou či elektronickou formou a oni pak zřetelně vyznačí svůj postoj k záležitosti. Tedy systém ano ne. A pak už se postupuje podle paragrafu tisíc sto dvacet čtyři občanského zákoníku, kde jest psáno, že se to odsouhlasí dle názoru většiny. Pokud si o tom chcete přečíst něco více, není problém to udělat. Postačí, když kliknete na odkaz o něco výše a dostanete se na článek, kde je ještě více podrobností a kde v případě potřeby najdete pomocnou ruku. Tu naleznete pod záložkou kontakty. Tak se toho nebojte, tento web tam je jen pro vás.

About the author

administrator